HEJ DZIEWCZYNO ZATAŃCZ ZE MNĄ – jak powstał nasz pierwszy AUTORSKI utwór?

//HEJ DZIEWCZYNO ZATAŃCZ ZE MNĄ – jak powstał nasz pierwszy AUTORSKI utwór?

HEJ DZIEWCZYNO ZATAŃCZ ZE MNĄ – jak powstał nasz pierwszy AUTORSKI utwór?

Dla każdego zespołu muzycznego przychodzi kiedyś taki czas, kiedy zastanawia się czy oprawa wesel i wszelkiego rodzaju imprez to nie za mało, czy jest sens próbować czegoś nowego, swojego, nie kopiując tego co robią inni, aby dalej robić to co się lubi i dzielić dalej swoimi pasjami muzycznymi. Ale czy w tych czasach jest sens? Przecież rynek muzyczny jest „wypchany” po brzegi, na serwisach muzycznych „do wyboru, do koloru”.  Czy nasza praca spotka się z pozytywnym odbiorem? Czy jesteśmy przygotowani na różnego rodzaju komentarze czy uda się jednak dotrzeć do jakiejś grupy odbiorców?

Zespół muzyczny to ludzie, którzy spędzają godzinami wspólny czas nie tylko na weselach, są to głównie godziny, dni…  przeznaczone na próby, na których opracowuje się repertuar ale także wyjazdy na dane zlecenia – tak też jest i z nami.

W pewnym czasie, za górami, za lasami, między weselami…  padła decyzja, aby stworzyć coś swojego. Jednogłośnie zdecydowaliśmy – czemu nie? Ale jak to zrobić gdy w składzie masz tak różne osobowości, charaktery i upodobania muzyczne? Wiedzieliśmy, że chcemy zrobić utwór przy którym będzie można potańczyć. Karola pisze tekst w przerwach – ale od czego zacząć? O czym pisać? Część tekstu została inspirowana naszymi doświadczeniami, to po części historia poznania głównych wokalistów, ale spójna z parami z naszego otoczenia, znajomych, która splotła się w jedną całość.

Grzegorz zaczyna komponować główny zarys melodii, Sławek i Marcin solówki, Damian zajmuje się aranżem. Każdy dodał coś od siebie i zgrywamy w całość. Co dalej? Załatwiamy studio, nagrywamy instrumenty i niestety sezon grypowy dał o sobie znać więc przekładanie nagrania wokali. To rozchwiało nasz plan na utwór, ale w końcu po dłuższym czasie mobilizacja, aby wszystko dokończyć. Przerwa nie wyszła na złe, bo pozwoliła  osłuchać się z utworem i nanieść kolejne poprawki.

Czas wziąć się za teledysk.

Wybraliśmy miejsce nagrań, to miejscowość Łopuszka Mała Zajazd Ranczo, w którym mieliśmy przyjemność już grać, i który bez wahania zgodził się na realizację naszego teledysku.

Kto za kamerą? Nasz niezawodny – Krystian, człowiek od zadań specjalnych. Jest z nami od pierwszych klipów i męczy się z nami realizując nasze wymyślone scenerie i zamysły, zawsze uśmiechnięty i otwarty na wszelkie projekty.

Do teledysku potrzebowaliśmy dodatkowych osób, dzięki którym mogliśmy stworzyć scenariusz do utworu – Iza, Sabina, Marlena i Klaudia – praca z Wami to sama przyjemność.

Stroje,  szukamy sami, kompletujemy z zaprzyjaźnionych, zawsze wspierających instytucji i znajomych.

Cały dzień nagrań… i czekanie na efekty.

6 września premiera utworu i … Czekamy na WASZE recenzje!

Wszystkich, którzy jeszcze nie widzieli serdecznie zapraszamy do wysłuchania i oglądnięcia teledysku do utworu „HEJ DZIEWCZYNO ZATAŃCZ ZE MNĄ”, obserwowania naszego profilu na Facebooku i podzielenia wrażeniami. Jesteśmy też na Instagramie, gdzie dzielimy się z Wami relacjami na bieżąco.

2020-09-22T15:36:01+00:00 22 wrzesień, 2020|