Kapela Weselna Rzeszów – WESELE „OD ZAPLECZA” cz. 2

//Kapela Weselna Rzeszów – WESELE „OD ZAPLECZA” cz. 2

Kapela Weselna Rzeszów – Wesele „OD ZAPLECZA” Witamy Młodą Parę cz. 2

Przyszedł czas na drugą część relacji z wesela…

Tym razem opowiemy jak wygląda przyjęcie po przyjeździe Państwa Młodych na salę. Wyjaśnimy jak ważna jest współpraca zespołów, kelnerów, fotografów.
Co pomoże usprawnić czynności, które są ważnym punktem na imprezie…
Jak dopilnować szczegółów, aby było jak najmniej tych niechcianych i często krępujących sytuacji…
Być może zaprzestać plotkom i wyjaśnić dlaczego to „działa tak a nie inaczej”.

Ostatnio zakończyliśmy wpis w momencie gdy Państwo Młodzi wraz z gośćmi biorą udział w ceremonii, a jednocześnie zespół rozkłada się w lokalu…

kapela weselna rzeszów

W tym etapie nie ma czasu na „labę”

cały sprzęt należy przenieść na salę, sprawnie i poprawnie podłączyć, sprawdzić i ustawić dźwięk – szacowany czas: około godziny.

Przybyły orszak i licznie zaproszeni świadkowie tego wydarzenia po ceremonii zbierają się przed drzwiami. Rodzice zgodnie z tradycją witają Młodą Parę chlebem i solą. Kieliszki „na szczęście” rozbite… przychodzi moment na uroczysty marsz weselny!
Wszyscy gromadzą się na sali. Co poniektórzy już wchodząc tanecznym krokiem odkrywają pierwsze karty i zdradzają kto, będzie plasował się na kandydata „króla parkietu” tej imprezy 😀
Po uroczystym toaście (jeśli pod kościołem złożono już życzenia ) zespół zaprasza na obiad weselny.

I tu zaczniemy ważną kwestię odnośnie konsumpcji…

Niestety często się zdarza, że przy uzgadnianiu ważnych aspektów z restauratorem zapomina się o poruszeniu tematu jakim jest kolejność wydawania posiłków. Chyba niektórym nie przyszło to nawet do głowy, że to może mieć jakiekolwiek znaczenie?
Jasna i oczywista jest zasada, że jako PIERWSI zostają obsłużeni Nowożeńcy i stół prezydialny.
Następnie zaleca się, aby podać posiłki do stołu grupy technicznej wesela czyli: zespołowi, fotografowi, kamerzyście i w dalszej kolejności pozostałym Gościom. Jeśli nie jest to możliwe, to podpowiadamy – byle nie jako ostatni. Dlaczego?
Co jakiś czas przytrafia się, że kiedy wszyscy zakończą konsumpcję, na samym końcu jedzenie otrzymuje stolik obsługi … „Przecież pora zaczynać, a oni jedzą”… No i niestety zaczyna się narzekanie… Nie powinno być problemem dla kelnerów dostarczenie nieco wcześniej kilku talerzy, co bez wątpienia da komfort pracy i możliwość przygotowania się przede wszystkim myzykom do pierwszego tańca. Państwo Młodzi, Rodzice, a także zespół stara się, aby każdy ciepło i pozytywnie wspominał ten szczególny dzień więc, aby uniknąć

Lecimy dalej… Jeden z najbardziej uroczystych momentów wesela – pierwszy taniec.

Jest to temat, który niejednym parom daje dużo do myślenia podczas przygotowań, wyboru i samych ćwiczeń, ale na tyle obszerny do omówienia, że zostawimy to na oddzielny wpis.
„Najtrudniejszy pierwszy krok” – czyli pierwszy blok muzyczny. Jak dobieramy repertuar i co gramy na weselach? Czy na każdym gramy to samo? Tą tematykę także poruszymy w późniejszym czasie.

Wspominaliśmy o współpracy pozostałej obsługi z zespołem…
Kontynuując wątek bloków muzycznych – zespół stara się dostosować tury względem wyznaczonych przez kuchnię godzin kolejnego poczęstunku, specjalnych atrakcji czy sesji zdjęciowej. Ku uciesze muzyków już większość lokali ustala plan wydawanych dań i dostarcza go do zespołu, aby je ogłosić. W tym momencie zespół powinien zakończyć granie, aby kuchnia mogła wydać wszystkie przewidziane posiłki. Po zapoznaniu się z harmonogramem serwisu jest możliwość oszacowania i wyznaczenia czasu poszczególnych tur, aby jeśli to możliwe nie trwały one krócej niż 40 min. Unika się głośnej muzyki nad kotletem, aby nie rozdrażnić gości przy rozmowach, w tle powinny jednak towarzyszyć spokojne utwory, które można puścić, do zagłuszenia jedynie brzęczących sztućców.
Niejeden przyzna, że na weselu ważne jest dobre jedzenie, a wśród niego ozdoba i symbol słodkiego życia we dwoje – tortu weselnego. W tle przygrywa się uroczysty marsz i oficjalne krojenie nowożeńców. Nie brakuje także wzruszeń i podziękowań dla gości specjalnych i wyjątkowych – rodziców. Wraz z utworem na pierwszy taniec podczas spotkania zespołu z Państwem Młodym przed uroczystością (ok. miesiąc wcześniej) następuje wybór utworu, który będzie dodatkiem do pięknych słów i zagrany właśnie podczas tego momentu jako część podziękowań dla rodziców.

Tuż po godzinie 12 w nocy zaczynają się oczepiny. Wraz z wyborem pretendentów, którzy niebawem staną na ślubnym kobiercu jest to moment na zabawy, które wcześniej ustalono z Młodą Parą.

Tańce, zabawa przez całą noc, jedzenie, niespodzianki, atrakcje…

Na weselach naprawdę sporo się dzieje, chcielibyśmy wszystko opowiedzieć w szczegółach, ale chyba te tematy jeszcze długo się nie wyczerpią 😛
Wiemy i widzimy, że trendy i zwyczaje cały czas się zmieniają, wkraczają nowości i pomysły, aby wesela zapadały w pamięć i były wyjątkowe.

Na dziś to już wszystko, część spraw nawet nie poruszyliśmy, ale … przecież dopiero zaczynamy swoją przygodę z blogiem. Jeszcze wszystko przed nami! 😀
Tymczasem zachęcamy do śledzenia naszej strony i aktualności.

Toxic – Zespół Weselny Rzeszów

kapela weselna rzeszów
2018-04-23T11:49:05+00:00 23 kwiecień, 2018|