Zespół Muzyczny – WESELE „OD ZAPLECZA” cz. 1

//Zespół Muzyczny – WESELE „OD ZAPLECZA” cz. 1

ZESPÓŁ MUZYCZNY – WESELE „OD ZAPLECZA” cz. 1

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda wesele od strony obsługi? Zapewne niejednokrotnie braliście w nim udział spełniając rolę zaproszonego gościa, być może najważniejszych osób czyli Młodej Pary, a może właśnie stoicie przed tym nadzwyczajnym wydarzeniem.
Czytając wiele postów związanych z tą branżą nie spotkaliśmy się jeszcze z relacją opisującą co kryje się „za kulisami” tego wyjątkowego dnia, a jesteśmy pewni, że warto.Postaramy się podzielić naszymi wrażeniami, pozwolimy zwrócić uwagę na tematy o których może zapomnieliście a warto dograć przed weselem. Niewykluczone, że odpowiemy na wiele nurtujących pytań jakie zaprzątają wasze myśli. Dlaczego wszystko tyle trwa? Gdzie jest zespół muzyczny? Co robi?

Wesele – do dzieła!

Na wstępie nasuwa się pytanie: Kiedy zespół muzyczny zaczyna swoją pracę?
„Widzimy ich zazwyczaj gotowych na sali, rozłożonych, tylko grać i śpiewać” Nie, nie!…
nie od tego momentu zaczynamy…

Wszystko po kolei…

Każde wesele jest wyjątkowe, a na pewno każda para narzeczonych chce by takim właśnie się stało. Należy więc podejść do każdego indywidualnie.
Pierwszym zadaniem zespołu jest spotkanie z Młodą Parą, by uzgodnić wszystkie ważne kwestie i szczegóły… Tak! to jest właśnie ten czas, gdzie omawiane są takie tematy jak: wybór pierwszego tańca, podziękowanie dla rodziców, specjalne utwory, które chcieliby usłyszeć na weselu, aż po zestaw zabaw oczepinowych.
Zazwyczaj załatwiamy je miesiąc przed terminem ślubu. Dlaczego z takim wyprzedzeniem?
Wcześniej musimy zaznajomić się z utworem, którym zaczyna się zabawa weselna – pierwszym tańcem, by wykonać go jak najlepiej. Tak samo dzieje się w przypadku piosenek specjalnych, gdyż nie zawsze mogą one się znaleźć w naszym repertuarze. Potrzeba więc czasu na próby i ich dopracowanie, by przy systematycznym poszerzaniu listy weselnej o nowe kompozycje poświęcić mu szczególną uwagę. Jeśli więc przychodzą Wam na myśl utwory, które mają wyjątkowe i sentymentalne znaczenie w Waszej rodzinie, warto o nich wspomnieć.
Kolejna sprawa wymagająca przygotowania – zabawy oczepinowe. Wybór pada zazwyczaj wedle gustu Młodej Pary, czasami wymagają one wyszukanych i niezbędnych rekwizytów, a nie zawsze są dostępne od ręki.

Tak szkicowo nakreśliliśmy czym się zajmuje zespół ok. miesiąc przed terminem.

Dzień wesela!

„Jak Cię widzą, tak Cię piszą” – chyba wiele osób zgodzi się z tym, że prezencja zespołu ma duże znaczenie, a także ubiór stanowi swoistą wizytówkę profesjonalnej obsługi. Tak więc zaczynamy od przygotowania strojów, instrumentów i co chyba mniej przyjemne – pakowania busa. Jest tego naprawdę sporo, choć zespół zespołowi nie równy – nie wszyscy mają te same priorytety i kierują się w podobny sposób, lecz naszym zdaniem aktualnie, aby sprostać jak największym wymaganiom i oczekiwaniom stale inwestuje się w instrumenty, sprzęt nagłośnieniowy i oświetlenie.

Bus załadowany, ruszamy dalej…

Cały czas dość popularne są tzw. marsze pod domem Państwa Młodych więc jedziemy na wskazane miejsca, by kilka godzin przed ceremonią witać zaproszonych.
Wszyscy jadą do kościoła – w tym czasie zespół jedzie do lokalu. Często kiedy pary pytają czy oferujemy oprawę muzyczną w kościele dostają odmowną odpowiedź, właśnie z dlatego, że w tym momencie musimy sprawnie rozłożyć, podłączyć i przygotować cały sprzęt do zabawy weselnej. Uwierzcie, że każda minuta jest „na wagę złota”, a koledzy z branży mogą przyznać, że bywają niesforne przypadki techniczne, które potrafią przysporzyć dodatkowego stresu i czy z wszystkim się zdąży przed przyjazdem gości. Najważniejsze w tym momencie – prawidłowo podłączyć sprzęt, ale … „praktyka czyni mistrza” 😀

Na dzisiaj tyle w temacie:

ZESPÓŁ MUZYCZNY – WESELE „OD ZAPLECZA”, aby nie wymęczyć Was długimi wpisami 🙂
W kolejnej części przedstawimy dalszy ciąg od momentu przyjazdu Młodej Pary i przebiegu współpracy z pozostałą obsługą i lokalami weselnymi.

Toxic – Zespół Weselny Rzeszów

cdn.
( ZESPÓŁ MUZYCZNY – WESELE „OD ZAPLECZA” Witamy Młodą Parę cz. 2)

zespół muzyczny
2018-04-10T23:08:11+00:00 10 kwiecień, 2018|